Multimed |
Diagnostyka ginekologiczna

Badania w związku z niepłodnością oraz innych schorzeń ginekologicznych, min: cytologia, pobieranie materiałów do badań histopatologicznych.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jak przebiega diagnostyka ginekologiczna?

W ramach diagnostyki ginekologicznej wykonuje się takie badania jak cytologia, USG. Pobieranie materiałów do badań histopatologicznych odbywa się w wyznaczonym punkcie, a potem są one przekazywane do analizy. Elementem diagnostyki jest też badanie podmiotowe, czyli wywiad z pacjentką oraz przedmiotowe (ocena narządów płciowych zewnętrznych i wewnętrznych, badanie sutków).

Jak przygotować się do diagnostyki ginekologicznej?

Na pewno przed badaniem warto zrezygnować z podmywania się mocno perfumowanymi środkami, a postawić na pielęgnację naturalną, która nie wpłynie na wynik badań. Czasem zaleca się też 48-godzinną wstrzemięźliwość seksualną i zrezygnowanie z tamponów czy globulek dopochwowych.           

W jakim celu prowadzi się diagnostykę ginekologiczną?

Diagnostyka ginekologiczna ma na celu wykrywanie zmian w obrębie narządów płciowych i układu rozrodczego pacjentki oraz ocenę stanu zdrowia pacjentki. Pozwala wykrywać i leczyć choroby pochwy, szyjki macicy, jajników i jajowodów. Jest przeprowadzana u kobiet w każdym wieku, w tym u kobiet planujących ciąże, mających problemy z zajściem w ciążę oraz będących w okresie menopauzalnym.

Co obejmuje diagnostyka ginekologiczna?

Diagnostyka ginekologiczna obejmuje szereg badań, które lekarz może zlecić pacjentce. Jest wśród nich standardowe badanie ginekologiczne, cytologia, biopsja, kolposkopia.

Czy diagnostyka ginekologiczna boli?

Większość badań ginekologicznych jest całkowicie bezbolesna. Mogą jednak powodować dyskomfort pacjentki, dlatego warto się rozluźnić.

Ile czeka się na wyniki diagnostyki ginekologicznej?

Wyniki badań palpacyjnych czy USG są udostępniane od razu, natomiast na wyniki cytologii czeka się od kilku dni do dwóch tygodni. Wszystko zależy od punktu wykonującego badanie.

Czy są jakieś zalecenia po zakończeniu diagnostyki ginekologicznej?

Zazwyczaj nie ma żadnych zaleceń, chyba, że lekarz przepisze leki lub da inne wskazówki pacjentce.

Kiedy nie można wykonać diagnostyki ginekologicznej?

Niektórych badań nie wykonuje się u dziewic czy kobiet w ciąży. Kwalifikacją do zabiegu zawsze zajmuje się prowadzący lekarz ginekolog.

Jak
dojechać

Szanowni Państwo.
Uprzejmie informujemy, że zakaz wjazdu na ul. Kopernika nie dotyczy naszych pacjentów. Wizyta w naszej przychodni jest traktowana jako "wjazd docelowy", i jest wyłączony z zakazu.

Przychodnia Multi-Med.

Mapa dojazdu

Zadbaj o siebie

Umów się na wizytę do najlepszych specjalistów.
SKONTAKTUJ SIĘ

KRÓTKIE TERMINY WIZYT

NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA

LEKARZE SPECJALIŚCI

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE