Multimed |
USG

USG Łódź - Badanie ultrasonograficzne w Łodzi

W prywatnej przychodni MUTLI-MED PLUS wykonujemy niezbędne badania, by prowadzić skuteczną diagnostykę i wdrażać efektywne metody leczenia.

Badanie ultrasonografem jest niezwykle skuteczne i pozwala na wykrycie wielu stanów chorobowych. Co więcej, może być wielokrotnie powtarzane – jest bezinwazyjne, całkowicie bezbolesne i nie ma skutków ubocznych. To jedno z badań podstawowych, (zmiana kolejności słów) które pozwala podjąć decyzję dotyczącą metod leczenia pacjenta oraz profilaktyki.

Na badanie ultrasonograficzne (USG) może skierować Cię lekarz każdej specjalności. Centrum Medycznego MULTI-MED PLUS.

Kiedy lekarz może zlecić badanie ultrasonograficzne USG?

W MULTI-MED PLUS lekarze korzystają z USG, aby diagnozować:

 • zmiany chorobowe w organizmie pacjenta,
 • wykrywać guzy i torbiele,
 • badać zmiany pourazowe,
 • sprawdzać, jakie są rezultaty leczenia.

W ramach badań ultrasonograficznych lekarze wykonują:

 • usg jamy brzusznej,
 • usg piersi,
 • usg narządów rodnych (dopochwowo i przez powłoki),
 • usg szyi,
 • usg prostaty,
 • usg jąder,
 • usg tarczycy,
 • usg miednicy mnieszej,
 • usg ślinianek,
 • usg węzłów chłonnych
 • i inne.

Uwaga! Obecnie nie wykonujemy badań Dopplera oraz badań ortopedycznych.

Jak przygotować się badania metodą Holtera w MULTI-MED PLUS w Łodzi?

Usg jamy brzusznej:

 • na czczo lub minimum 5-6 godzin bez jedzenia i bez picia kawy (można pić niegazowaną wodę)

Usg prostaty i układu moczowego:

 • do badania wymagany jest wypełniony pęcherz

Umów się już dziś na badanie ultrasonograficzne wykonywane przez doświadczonych specjalistów w Centrum Medycznego MULTI-MED PLUS.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

USG – Łódź

Żyjesz w stresie i pośpiechu? Zatrzymaj się i wykonaj podstawowe badania profilaktyczne takie jak USG – Łódź to miasto, w którym znajduje się nasze Centrum MULTI-MED PLUS. Skorzystaj z naszych usług i oddaj się pod opiekę doświadczonych specjalistów. Wykonamy niezbędne badania, by określić Twój stan zdrowia. Jednym z nich będzie USG podczas którego wykorzystując nowoczesny ultrasonograf, lekarz uzyskuje pełen obraz pozwalający na przedstawienie diagnozy i zaproponowane leczenia. Jeśli chcesz wykonać profesjonalne USG, zapisz się już dziś na wizytę do naszego Centrum.

Badanie ultrasonografem w MULTI-MED PLUS

Miejscem Twojego zamieszkania jest Łódź? USG wykonasz w MULTI-MED PLUS. Jeżeli USG potwierdzi jakiekolwiek niepokojące zmiany wymagające leczenia lub interwencji chirurgicznej, to mając wyniki, możesz zapisać do jednego z naszych lekarzy specjalistów. W zależności od rodzaju schorzenia skorzystaj z porady: kardiologa, ginekologa, czy onkologa. Na badanie ultrasonografem umówisz się telefonicznie lub online – w tym celu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej.

Najczęściej zadawane pytania:

Jak przebiega USG?

Do USG pacjent układa się w pozycji leżące i podnosi bluzkę czy koszulkę. Lekarz wykonujący badanie rozprowadza środek zapewniający poślizg na skórze, a następnie przykłada głowicę i manewruje ją w obrazowanym obszarze. W zależności od tego, jaki obszar ciała jest badany, może to wyglądać inaczej, np. USG dopochwowe.

Jak przygotować się do USG?

Zazwyczaj przygotowanie do USG brzucha zakłada lekkostrawną dietę w godzinach poprzedzających badanie. Niekiedy lekarz może zalecić pacjentowi przyjmowanie leków rozkurczowych. Przed badaniem trzeba wypić sporą ilość wody (dotyczy USG nerek) i utrzymanie moczu. Nie zaleca się żucia gumy czy palenia papierosów. O dokładne przygotowanie do badania zapytaj lekarza wystawiającego skierowanie.

Czy USG boli?

Badanie USG jest całkowicie bezbolesne.

Jak długo trwa badanie USG?

Badanie USG zazwyczaj trwa od 15 do 60 minut, w zależności od badanego obszaru i konkretnego problemu.

Czy badanie USG jest szkodliwe dla zdrowia?

Nie, badanie USG jest uważane za bardzo bezpieczne i nie wykorzystuje promieniowania rentgenowskiego. Jest ono nawet bezpieczne dla kobiet w ciąży i niemowląt.

Ile czeka się na wynik USG?

Wynik USG otrzymasz od razu po zakończeniu badania, celem jego interpretacji umów się na wizytę lekarską. Wiele razy sonograf lub lekarz może omówić wyniki badania USG na miejscu, ale ostateczne wyniki są zazwyczaj dostępne po kilku dniach, gdy radiolog dokładnie przeanalizuje obrazy.

Czy są jakieś zalecenia po badaniu USG?

Jedynie kontakt z lekarzem specjalistą, który zlecił badanie lub innym, celem interpretacji wyników. Pacjent od razu wraca do normalnego trybu życia.

Czy badanie USG może zastąpić inne metody obrazowania, takie jak tomografię komputerową (CT) czy rezonans magnetyczny (MRI)?

Odpowiedź: USG, CT i MRI są różnymi technikami obrazowania i każda z nich ma swoje specyficzne zastosowania. Wybór techniki zależy od natury problemu, który trzeba zdiagnozować. Na przykład, USG jest często pierwszym wyborem w diagnostyce problemów z narządami miękkimi, takimi jak wątroba, nerki czy pęcherz moczowy. MRI i CT są często stosowane do badania tkanek i struktur bardziej złożonych, takich jak mózg lub kręgosłup.

Czy mogę mieć towarzysza podczas badania USG?

To zależy od polityki konkretnej placówki medycznej. W niektórych przypadkach, na przykład podczas USG w ciąży, może być dozwolone, aby towarzyszyła Ci inna osoba. Zawsze warto zapytać o to z wyprzedzeniem.

Kiedy nie można wykonać USG?

Każdy pacjent jest indywidualnie kwalifikowany do badania USG. Należy powiedzieć lekarzowi o dotychczasowych badaniach i przebiegu leczenia. Przeciwwskazaniem do USG jest m.in. badanie górnego odcinka układu pokarmowego z użyciem kontrastu wykonane w ciągu dwóch dni przed planowanym USG.

Jak
dojechać

Szanowni Państwo.
Uprzejmie informujemy, że zakaz wjazdu na ul. Kopernika nie dotyczy naszych pacjentów. Wizyta w naszej przychodni jest traktowana jako "wjazd docelowy", i jest wyłączony z zakazu.

Przychodnia Multi-Med.

Mapa dojazdu

Zadbaj o siebie

Umów się na wizytę do najlepszych specjalistów.
SKONTAKTUJ SIĘ

KRÓTKIE TERMINY WIZYT

NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA

LEKARZE SPECJALIŚCI

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE