Diagnostyka |
Próba wysiłkowa

W naszej prywatnej przychodni MULTI-MED PLUS opiekujemy się pacjentami w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. Jednym z wykonywanych badań jest próba wysiłkowa, czyli badanie elektrokardiograficzne, które pozwala ocenić wydolności fizycznej organizmu. Próba wysiłkowa umożliwia również zdiagnozowanie przyczyn dolegliwości bólowych w obrębie klatki piersiowej.

W MULTI-MED PLUS wykonanie próby wysiłkowej może Ci zlecić lekarz kardiolog w celu wykonania kompletnej diagnostyki w kierunku chorób układu krążenia oraz jako profilaktykę po przebytym zawale.

Jak przebiega badanie – próba wysiłkowa w MULTI-MED PLUS?

W czasie trwania próby wysiłkowej odbywają się ćwiczenia na bieżni. Za pomocą elektrokardiografu Twój układ krążenia oraz stan serca są monitorowane podczas ćwiczeń. Tempo jest stopniowo zwiększane, aby ćwiczenia coraz bardziej obciążały Twój organizm. Wykres EKG, który zapisuje się przez cały okres, pokazuje, jak pracuje serce w czasie zwiększonego wysiłku.

Przygotuj się do próby wysiłkowej w MULTI-MED PLUS!

Zabierz ze sobą rzeczy na zmianę – strój sportowy oraz odpowiednie buty niezbędne do wykonywania ćwiczeń. Na 12 godzin przed badaniem unikaj wysiłku fizycznego, a na 3 godziny przed planowaną próbą wysiłkową nie jedz i nie pal papierosów.

Umów się już dziś na profesjonalną próbę wysiłkową w miłej atmosferze w Centrum Medycznym MULTI-MED PLUS.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Próba wysiłkowa – Łódź

W MULTI-MED PLUS – prywatnej przychodni z siedzibą w mieście Łódź przeprowadzamy różnorodne badania, a wśród nich znajduje się próba wysiłkowa. Badania są niezbędne w procesie diagnostyki – pozwalają na uzyskanie wielu cennych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta i wydolności jego organizmu. Dlatego, jeżeli Twój lekarz prowadzący lub kardiolog zasugerują wzięcie udziału w badaniu – próbie wysiłkowej, nie zwlekaj z umówieniem się do naszej przychodni.

MULTI-MED PLUS – próba wysiłkowa w komfortowych warunkach

Mamy nowocześnie wyposażone gabinety, w których znajdują się bieżnie oraz elektrokardiografy. Odpowiednio skonfigurowanie pokazują, jak pracuje Twój organizm w czasie próby wysiłkowej. Nasz specjalista zadba o to, aby badanie zostało wykonane w miłej atmosferze i prawidłowo przeprowadzone. Otrzymasz od nas również wyniki wraz z dokładną interpretacją. Chcesz szybko i komfortowo wykonać próbę wysiłkową? Umów się na badanie do MULTI-MED PLUS!

Zapisy na badania są przyjmowane drogą telefoniczną i online, za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej. Zarezerwuj miejsce dla siebie lub bliskiej osoby jeszcze dzisiaj!

Jak przygotować się do próby wysiłkowej?

Próba wysiłkowa jest badaniem nieinwazyjnym, a do jej wykonania nie trzeba specjalnych przygotowań. Musisz mieć jednak świadomość, że zostaniesz poddany okresowemu wysiłkowi w kontrolowanych warunkach. Zabierz ze sobą wodę.

Kiedy zaleca się wykonanie próby wysiłkowej?

Próba wysiłkowa jest zazwyczaj zalecana dla osób z podejrzeniem choroby wieńcowej, dla oceny skuteczności leczenia kardiologicznego, dla określenia poziomu bezpiecznej aktywności fizycznej u osób z chorobami serca lub dla sportowców przed rozpoczęciem intensywnego treningu.

Jak wygląda przebieg próby wysiłkowej?

W trakcie próby wysiłkowej elektrody są przyklejane do klatki piersiowej, ramion i nóg. Następnie pacjent zaczyna ćwiczenia na bieżni lub rowerze stacjonarnym. Intensywność ćwiczeń jest stopniowo zwiększana, aż do osiągnięcia określonego celu lub do momentu, gdy pacjent nie jest już w stanie kontynuować ćwiczeń z powodu zmęczenia lub dolegliwości.

Czy próba wysiłkowa boli?

Próba wysiłkowa jest bezbolesna, jedynym, co odczujesz po jej zakończeniu będzie pot i zmęczenie oraz naturalnie przyspieszona akcja serca.

Ile czeka się na wynik próby wysiłkowej?

Już w trakcie próby wysiłkowej prowadzący badanie jest w stanie odczytać ewentualne niepokojące sygnały. Natomiast jeśli zakończy się ona wynikiem ujemnym, to od razu wiadomo, że pacjent jest zdrowy.

Jak interpretowane są wyniki próby wysiłkowej?

Wyniki próby wysiłkowej są interpretowane na podstawie reakcji serca na ćwiczenia. Jeśli elektrokardiogram (EKG) wykaże zmiany sugerujące niedokrwienie serca, może to wskazywać na istnienie choroby wieńcowej. Wysokie ciśnienie krwi lub nieregularny rytm serca podczas ćwiczeń mogą sugerować inne problemy zdrowotne.

Czy są jakieś zalecenia po próbie wysiłkowej?

Nie ma specjalnych zaleceń, jednak po wysiłku trzeba dać sobie chwilę na regenerację i wyrównanie oddechu.

Kiedy nie można wykonać próby wysiłkowej?

Próby wysiłkowej nie wykonuje się po niedawno przebytym zawale serca, w przypadku niestabilnej choroby wieńcowej, objawowych zaburzeń rytmu serca, ostrego zapalenia wsierdzia, rozwarstwienia aorty i innych, które wskaże kardiolog.

Jak
dojechać

Szanowni Państwo.
Uprzejmie informujemy, że zakaz wjazdu na ul. Kopernika nie dotyczy naszych pacjentów. Wizyta w naszej przychodni jest traktowana jako "wjazd docelowy", i jest wyłączony z zakazu.

Przychodnia Multi-Med.

Mapa dojazdu

Zadbaj o siebie

Umów się na wizytę do najlepszych specjalistów.
SKONTAKTUJ SIĘ

KRÓTKIE TERMINY WIZYT

NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA

LEKARZE SPECJALIŚCI

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE