Diagnostyka |
Echokardiografia (echo serca, USG serca)

Echo serca Łódź, USG serca Łódź - Diagnostyka

W przychodni MULTI-MED PLUS wykonujemy profesjonalne badania, aby wspierać naszych pacjentów i sprawować opiekę nad ich zdrowiem.

Wykonujemy dla naszych pacjentów echokardiografia serca, czyli potocznie: echo serca lub USG serca. To bezpieczne i nieinwazyjne badanie, które pozwala lekarzowi uzyskać wgląd w budowę mięśnia serca oraz naczyń krwionośnych. Echo serca pozwala na wykrycie ewentualnych wad w budowie anatomicznej u pacjenta. Umożliwia również przeprowadzenie oceny kurczliwości i relaksacji serca, a także przepływu krwi. Echokardiografia serca jest zalecana w przypadku pacjentów, którzy mają wszczepione zastawki.

W MULTI-MED PLUS na badanie może Cię skierować lekarz kardiolog, jeśli będzie konieczna kompletna diagnostyka w kierunku chorób układu krążenia.

Jakie są wskazania do wykonania echa serca?

  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroba zakrzepowo-zatorowa,
  • choroba wieńcowa,
  • wady zastawek,
  • przebyty zawał serca
  • przebyty udar mózgu.

Przygotuj się do echo serca w MULTI-MED PLUS

Zabierz ze sobą historię leczenia oraz listę przyjmowanych leków. Badanie jest bezbolesne i trwa od 15 do 30 minut. Odbywa się w pozycji leżącej.

Umów się już dziś na echokardiografię serca w Centrum Medycznym MULTI-MED PLUS.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Echo serca Łódź – Multimedplus

Czeka Cię echo serca? Łódź oferuje badania dla mieszkańców w każdym wieku. Echo serca może być wykonywane w ramach kontroli lub stanowić element rozbudowanej diagnostyki. Nie musisz się jednak obawiać – to badanie szybkie i całkowicie bezbolesne, którego wykonanie zleca lekarz specjalista. Dlatego nie warto zwlekać z decyzją o odwiedzeniu kardiologa. W naszym Centrum Medycznym przyjmują specjaliści, którzy wykonują echo serca wraz z dokładnym opisem oraz interpretacją wyników. Po ich otrzymaniu lekarz postawi diagnozę, oceni Twój stan zdrowia, zaproponuje leczenie farmakologiczne lub inną formę terapii.

Bezinwazyjne badanie – echo serca w MULTI-MED PLUS

Echo serca to badanie bezinwazyjne, niewymagające szczególnych przygotowań. Do jego przeprowadzenia wykorzystujemy nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny, ale to doświadczony lekarz odczytuje parametry takie jak praca zastawek, kurczliwość komór czy przepływ krwi. Dzięki tym informacjom wie, jak prawidłowo zatroszczyć się o pacjenta. U nas Ty lub bliska Ci osoba poczujecie się komfortowo i bezpiecznie!

Jak przebiega Echo Serca?

Echo Serca to badanie wykonywane aparatem echokardiograficznym. Echo serca wykonuje się na dwa sposoby – przezklatkowo lub przezprzełykowo.

W badaniu przezklatkowym pacjent rozbiera się od pasa w górę i układa się na lewym boku oraz podkłada pod głowę lewą rękę, prawą pozostawia opuszczoną wzdłuż tułowia. Osoba wykonująca badanie smaruje klatkę piersiową żelem i przykłada głowicę.  Głowica emituje fale dźwiękowe o dużej częstotliwości. Fale odbijają się od tkanki i wracają do głowicy – powstaje obraz serca. Jest on zapisywany na papierze lub na nośniku cyfrowym.

Dlaczego wykonuje się echo serca?

Echo serca wykonuje się, aby ocenić stan serca. Może pomóc w diagnozowaniu różnych schorzeń serca, takich jak choroby zastawkowe, wady serca, choroby mięśnia sercowego (kardiomiopatie) oraz inne stany chorobowe.

Jak przygotować się do Echa Serca?

To kardiolog kwalifikuje pacjenta do Echa Serca, a do badania nie trzeba się specjalnie przygotować. Jedynie w niektórych sytuacjach (Echo Serca przezprzełykowe) może być zalecane badanie na czczo i niespożywanie alkoholu przez przynajmniej 24 godziny poprzedzające badanie. O tym poinformuje Cię lekarz prowadzący.

Czy Echo Serca boli?

Badanie Echo Serca jest całkowicie bezbolesne. Pacjent leży jedynie przez kilkanaście minut, podczas gdy osoba obsługująca sprzęt zakłada diody, robi zapis, a potem ściąga diody.

Jak długo trwa badanie echo serca?

Badanie echo serca zwykle trwa od 15 do 30 minut, choć czas ten może ulec wydłużeniu, jeśli lekarz będzie chciał dokładniej zbadać określone obszary.

Ile czeka się na wynik Echa Serca?

Wynik Echa Serca otrzymasz od razu po zakończeniu badania. Lekarz na monitorze widzi obraz w czasie rzeczywistym, więc na bieżąco może komentować przebieg badania i obserwacje. Na końcu je podsumuje.

Czy są jakieś zalecenia po Echu Serca?

Po Echu Serca nie ma żadnych szczególnych zaleceń, jedynie pacjent musi usunąć resztki żelu ze skóry. Rzadko kiedy powoduje on reakcje uczuleniowe w postaci wysypki.

Kiedy nie można wykonać Echa Serca?

Nie ma raczej żadnych przeciwwskazań do wykonania Echa Serca, należy jednak poinformować lekarza o ewentualnych chorobach, przyjmowanych lekach, głównie insulinie.

Czym różni się echo serca od EKG?

EKG, czyli elektrokardiogram, rejestruje aktywność elektryczną serca, podczas gdy echo serca dostarcza obraz struktury serca. Obie metody są często stosowane razem, aby uzyskać pełniejszy obraz stanu zdrowia serca pacjenta.

Czy echo serca może wykryć choroby naczyń wieńcowych?

Echo serca może wykryć oznaki choroby wieńcowej, takie jak nieprawidłowości w ruchomości ściany serca, które mogą wskazywać na niedokrwienie. Niemniej jednak, to koronarografia jest złotym standardem w diagnostyce choroby wieńcowej.

Czy po echokardiogramie mogę od razu wrócić do normalnej aktywności?

Tak, echo serca jest nieinwazyjnym badaniem, które nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Po badaniu można wrócić do swojej normalnej aktywności.

Czy echo serca może wykryć zawał serca?

Tak, echo serca może wykazać obszary serca, które zostały uszkodzone przez zawał. Może także ocenić, jak zawał wpłynął na zdolność serca do pompowania krwi.

Jak
dojechać

Szanowni Państwo.
Uprzejmie informujemy, że zakaz wjazdu na ul. Kopernika nie dotyczy naszych pacjentów. Wizyta w naszej przychodni jest traktowana jako "wjazd docelowy", i jest wyłączony z zakazu.

Przychodnia Multi-Med.

Mapa dojazdu

Zadbaj o siebie

Umów się na wizytę do najlepszych specjalistów.
SKONTAKTUJ SIĘ

KRÓTKIE TERMINY WIZYT

NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA

LEKARZE SPECJALIŚCI

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE