Diagnostyka |
Holter (EKG i ciśnieniowy)

W MULTI-MED PLUS dokładamy wszelkich starań, by zagwarantować naszym pacjentom najwyższą jakość świadczonych usług. Nieustannie pracujemy nad rozszerzaniem oferty badań i zabiegów. Aktualnie koncentrujemy się na tym, by w najbliższej przyszłości udostępnić w naszym Centrum usługę z zakresu diagnostyki kardiologicznej – długoterminowego badania EKG za pomocą Holtera.


O szczegółach poinformujemy wkrótce.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jak przygotować się do badania Holterem?

Nie ma specjalnych wymagań, co do przygotowania się do zabiegu. W przypadku mężczyzn z owłosieniem klatki piersiowej, zaleca się usunięcie włosów, aby elektrody miały dobrą przyczepność do skóry.

Kiedy lekarz może zlecić mi badanie Holterem EKG?

Lekarz może zlecić badanie Holterem EKG, jeśli masz objawy, które mogą wskazywać na problem z sercem, takie jak zawroty głowy, duszności, uczucie przyspieszonego bicia serca lub bóle w klatce piersiowej. Badanie może być również zlecane, aby monitorować skuteczność leczenia lub diagnozować nieregularne rytm serca.

Co robić, gdy noszę Holter EKG?

Powinieneś prowadzić normalne życie, z wyjątkiem intensywnego wysiłku fizycznego i kąpieli, ponieważ urządzenie nie jest wodoodporne. Ważne jest, aby prowadzić dziennik aktywności i zapisywać wszelkie objawy, które mogą wystąpić w trakcie badania.

Czy badanie Holterem boli?

Nie, badanie jest całkowicie bezbolesne. Delikatne szarpnięcie skóry możesz poczuć przy ściąganiu elektrod.

Ile czeka się na wynik badania Holterem?

Na wyniki badania Holterem czeka się zazwyczaj od 1 do 3 dni, licząc od momentu, w którym oddasz urządzenie do centrum, które Ci go wydało.

Czy są jakieś zalecenia po badaniu Holterem?

Po badaniu Holterem i otrzymaniu od lekarza opisowego wyniku należy poddać się zaleceniom. Ponadto, jeśli w miejscach na skórze, gdzie były umieszczone elektrody wystąpią podrażnienia, można załagodzić je np. maścią czy kremem.

Jak interpretowane są wyniki badania Holterem EKG?

Wyniki badania są analizowane przez lekarza, który szuka wszelkich nieprawidłowości w rytmie serca, które mogły wystąpić podczas badania. Wyniki mogą pomóc w diagnozowaniu różnych problemów sercowych, takich jak arytmie, niedokrwienie serca czy kardiomiopatię.

Czy badanie Holterem EKG może wpływać na moje codzienne aktywności?

Poza koniecznością unikania kontaktu z wodą i intensywnego wysiłku fizycznego, powinno się prowadzić normalne życie. Możliwe jest wykonanie większości codziennych czynności, takich jak praca czy spacery.

Kiedy nie można wykonać badania Holterem?

Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań do badania Holterem, jedynie nie zawsze ta metoda jest najlepszą w przypadku konkretnego pacjenta.

Jak
dojechać

Szanowni Państwo.
Uprzejmie informujemy, że zakaz wjazdu na ul. Kopernika nie dotyczy naszych pacjentów. Wizyta w naszej przychodni jest traktowana jako "wjazd docelowy", i jest wyłączony z zakazu.

Przychodnia Multi-Med.

Mapa dojazdu

Zadbaj o siebie

Umów się na wizytę do najlepszych specjalistów.
SKONTAKTUJ SIĘ

KRÓTKIE TERMINY WIZYT

NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA

LEKARZE SPECJALIŚCI

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE